Agencja reklamowa

Reklama w internecie, marketing internetowy

Poyzcjonowanie stron

Pozycjonowanie jest częścią reklamy internetowej. Pozycjonowanie stron polega na doprowadzeniu poprzez różne zabiegi pozycjonerskie do wzrostu pozycji strony internetowej w wyszukiwarce na określone słowa kluczowe. Słowa kluczowe, to słowa lub frazy, które jak najtrafniej charakteryzują daną tematykę strony. Dobór słów kluczowych powinien nastąpić we współpracy właściciela strony oraz firmy pozycjonerskie. Liczne badania udowodniły, że istnieje ścisły związek pomiędzy miejscem strony www w wyszukiwarce, a kliknięciem na nią przez osobę zainteresowaną tematyką, i poszukującej takich informacji przez wyszukiwarkę internetową.

Największą ilość wejść z wyszukiwarki, rejestrują strony, których pozycja w wyszukiwarce na interesujące frazy wyszukiwania wynosi 1-3. Zazwyczaj internauci, poszukując informacji nie przechodzą dalej niż za pierwszą stronę wyników, dlatego pozycjonowanie ma sens tylko do pozycji 10.
Na polskim rynku obecnych jest kilka wyszukiwarek, jest najistotniejsze znaczenie ma jedna – Google. Z wyszukiwarki korzysta ponad 80% polskich internautów. Umocnienie pozycji swojej witryny w tej wyszukiwarce może mieć dycydujące znaczenie dla wzrostu sprzedaży towarów czy usług. Inne wyszukiwarki w których można pozycjonować stronę www to Onet.pl, WP, NetSprint

Pozycjonowanie jest bardzo skuteczną metodą reklamy strony.

Comments are off for this post

Comments are closed.